Hakkımızda

Ekibimizin birlikteliği, Ankara ilinde yıllar boyunca kurulup dağılmış, ya da halen varolan kulüp ve toplulukların üyelerini barındırdığından çok eskilere dayanmaktadır. Ancak, resmi bir topluluk olarak 2015 yılında IPMS Ankara (International Plastic Modellers’ Society / Ankara) adı altında etkinliklerini hayata geçirmeye başlamıştır. Plastik model yapımıyla uğraşan modelcilerin bir araya gelerek oluşturduğu uluslararası bir organizasyon olan IPMS, 1963 yılında İngiltere’de kurulmuş bir topluluktur ve farklı ülkelerde şubeleri mevcuttur. Dört yıl boyunca etkinliklerini bu topluluk adı altında düzenleyen ekibimiz, 2019 yılında oybirliği ile yollarını IPMS’ten ayırma kararı almıştır.

29 Ekim 2019 “Cumhuriyet Bayramı”nda isim değişikliğine giden topluluğumuz, aramıza yeni katılan modelciler ile birlikte büyüyerek “Republic Modelers” olarak yoluna devam etme kararı almıştır. Bu modelcilik serüveninde kapanan, değişen ve yeniden açılan tüm oluşumlar adına logomuzda, küllerinden doğan ve ölümsüz olan “Anka kuşu” simge olarak seçilmiştir.

Adını Cumhuriyet gibi önemli bir kavramdan alan “Republic Modelers” ekibi olarak biz, din, dil, ırk, cinsiyet, yaş ve görüş gözetmeksizin bir araya gelmiş model tutkunlarıyız. Mümkün olduğunca haftada bir toplanıp etkinlikler düzenliyoruz. “Askeri” ve “Sivil” ayrı olmak üzere yılda iki kez “Modelcilik Yarışması” düzenliyoruz. Kısa eğitimler, seminerler ve kurslar veriyoruz. Sosyalleşmek için altyapı sağlıyoruz, modelciliği tanıtmaya ve sevdirmeye uğraşıyoruz. Ama ne yaparsak yapalım, bir yandan tutkumuz olan plastik model yapmaya devam ediyoruz. Bir de unutmadan; sizleri bu düzenlediğimiz etkinliklerde aramızda görmekten gerçekten mutluluk duyuyoruz.

Topluluk Yönetim ve Organizasyon Ekibi

Ahmet Güner Gürler (Baskan)
Mehmet Akif Akdoğan (Genel Sekreter)
Mehmet Cem Ökten (Sayman)
Zafer Yakar
Mehmet Özge Deren
Levent Gökçen
Hakan Oruç
Emrah Coşkun
Alper Bilal Özkardeş
Yasin Demirel
Yunus Emre Erentöz
Burak Bedir
Sertaç Sertoğlu
Kemal Büyüklimanlı
Tolga Torun
Mert Ulcay
Çetin Sarf
Nasuh Buğra Cesur
Burak Bardakçı